Arvidsjaur har et navn han helst vil holde hemmelig, en hund, Waldo, han helst vil holde innestengt og en pappa som har oppført seg meget merkelig siden mamma stakk av med sin litt for personlige trener. Og som om ikke det er nok – i år må han og pappa tilbringe ferien i en gammel, skrantete campingvogn på et dødt sted langt ute på landet, der det finnes bare én attraksjonen: Skandinavias mest berømte utedass.Den eneste noenlunde jevnaldrende på stedet er Indiane, som egler seg innpå Arvidsjaur fra første stund. Dessuten har hun en ufordragelig vakker golden retriever som Waldo parer seg med ved første anledning. Enda verre er det at Indiane har en pappa som går veldig mye i bar overkropp og er veldig homo. Roger Berg heter han. Og han kommer veldig mye på besøk til pappaen til Arvidsjaur.
Boka er formulert som en dagbok — skrevet i gjesteboka på den verdensberømte utedoen.
Vi nærmer oss ferie, men de færreste av oss kan la julefreden senke seg helt ennå. Særlig i forlagshusene jobbes det iherdig med å få på plass avtaler før jula kan ringes inn, og det er med dette i tankene at jeg sender ut årets siste hilsen – litt tidligere enn planlagt.
Norske Barne- og Ungdomsbokforfattere (NBU) er en selvstendig forening grunnlagt i 1947. Foreningens formål er å ivareta norske barne- og ungdomsbokforfatteres faglige og økonomiske interesser, samt å verne og fremme norsk barne- og ungdomslitteratur. Les mer
PERSONVERNERKLÆRING for Norske Barne- og ungdomsbokforfattere